Dodana: 1 luty 2007 09:02

Zmodyfikowana: 1 luty 2007 09:02

Karatecy zakończyli tegoroczne starty

Tegoroczne starty zakończyli suwalscy i augustowscy karatecy. W Józefowie koło Warszawy udowodnili, że zaliczają się do krajowej czołówki w swojej dyscyplinie. Suwalski Klub Karate Kyokushin okazał się najlepszy, a augustowianie zajęli trzecie miejsce.

Rozgrywany w Józefowie Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kokushin, to jedna z największych tego rodzaju imprez. Zgromadziła około 350-ciu uczestników z 21 klubów.

Suwalczanie zdobyli aż 12 medali. Trzy z nich wywalczył Gerard Will, którego uznano najlepszym zawodnikiem imprezy.
Złoto przywieźli także Dominika Lisiewicz, Łukasz Sieńko, Kamila Mazur, Mateusz Krejpcio, Magda Kopciał oraz duet Gerard Will- Michał Butyłkin.
Suwalski Klub Karate Kyokushin zakończył rok z imponującym bilansem. Suwalczanie zdobyli na różnych zawodach aż 107 medali.

Coraz lepsze wyniki osiągają też augustowianie. Podopieczni Waldemara Matyki zdobyli w Józefowie 9 medali. Wielką klasę pokazała dwukrotna złota medalistka Ewa Ciszewska, którą uznano najlepszą zawodniczką imprezy. Złoto zdobyli też Marcin Sturgulewski, Adam Kawka i Agnieszka Wyszyńska. Srebro: Ewelina Karpińska i Dawid Łukawski, a brąz: Bartłomiej Smyk i duet Mateusz Paderewski- Adam Kawka.